پیش بینی قیمت بیت کوین

Home » اخبار » پیش بینی قیمت بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین

Posted on

از آنجایی که قیمت بیت کوین در سطح 29 هزار و 366 دلار نوسان دارد، بیت کوین امروز کاهش جزئی 0.22 درصدی را تجربه کرده است. اکنون نگرانی‌هایی در مورد کاهش حجم معاملات روزانه وجود دارد که می‌تواند نشانه خروج نهنگ‌ها از بازار باشد.

گری جنسلر، رئیس SEC، علاوه بر عدم قطعیت، ماهیت سوداگرانه بازار ارز دیجیتال را از مهمترین ویژگی‌های منفی آن می‌داند. علاوه بر این، ملاحظات اخیر مقامات آلمانی در مورد مدیرعامل بایننس منجر به پس گرفتن درخواست مجوز آن‌ها شده و نااطمینانی بیشتری را به چشم انداز بازار کریپتو افزوده است. این موارد بر قیمت بیت کوین اثرگذار بوده است.

گفته‌های رئیس SEC درباره بازار کریپتو

قیمت بیت کوین در حال حاضر به دلیل اظهار نظرهای رئیس SEC، گری جنسلر، در مورد خطرات و نگرانی‌های پیرامون بازار، در روندی کاهشی قرار دارد. Gensler کریپتو را به عنوان یک دسته دارایی سوداگرانه توصیف کرده که زمینه‌ای برای فعالیت‌های مجرمانه به وجود آورده است. وی همچنین به سرمایه‌گذاران در مورد عدم حمایت قانون اوراق بهادار در این فضا هشدار داد. در گفته‌های جنسلر، آمده است که پلتفرم‌های ارز دیجیتال از روش‌هایی استفاده می‌کنند که در بازارهای اوراق بهادار معمولی مجاز نیستند. این امر موجب نگرانی و خطرات احتمالی برای سرمایه‌گذاران شده است. SEC به دنبال منابع اضافی برای تنظیم صنعت کریپتو است که ممکن است فعالان بازار را محتاط‌تر سازد.

تداوم مشکلات صرافی بایننس

بایننس یکی از بزرگترین صرافی‌های رمز ارزی جهان است. گزارش‌ها حاکی از آن است که سازمان نظارت مالی فدرال آلمان (BaFin) به بایننس توصیه کرده تا درخواست مجوز خود را به دلیل نااطمینانی در مورد وضعیت این صرافی و مدیر عامل آن، پس گرفته و ساختار شرکت نیز مختل شود.

اخیراً اقداماتی توسط SEC و CFTC علیه بایننس در راستای نقض قوانین اوراق بهادار انجام شده است. علاوه بر این، وزارت دادگستری در حال بررسی نقض احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه نهادهای روسیه‌ای است. این رویدادها باعث ایجاد نااطمینانی در بازار شده و ممکن است به کاهش بیشتر بیت کوین کمک کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین با صعود به سطح 29 هزار دلار پشتوانه قابل توجهی را کسب کرده و در حال حاضر، این رمز ارز درست زیر مقاومت 29 هزار و 500 دلار معامله می‌شود که با خط روند نزولی که در نمودار چهار ساعته قابل مشاهده است، تقویت می‌شود. اگر بیت کوین بتواند از سطح 29 هزار و 500 دلار فراتر رود، قیمت ممکن است با مقاومت مهمی در سطح 30 هزار دلار روبرو شود. علاوه بر این، مقاومت بالقوه بعدی قیمت در سطح 30 هزار و 350 دلار قرار دارد. در سمت دیگر روند، اگر قیمت بیت کوین به زیر 29 هزار دلار سقوط کند، سطح حمایت بعدی آن در حدود 28 هزار و 800 دلار است. کاهش بیشتر قیمت به زیر این سطح می‌تواند منجر به افت احتمالی آن تا 28 هزار و 250 دلار شود. منبع